›› مطالب آموزشی ›› زمانبندی مراسم عروسی

بهترین زمانبندی ها و موقعیت های عکاسی در مراسم عروسی

نویسنده: سپیاتیم | بخش: مراسم عروسی | تاریخ: یکشنبه, 7 بهمن‍ 1397 | نظرات: 0نظر

مراسم عروسی یکی از قسمتهای هیجان انگیز در رویداد آغاز زندگی دونفره می باشد. عکاسی و زمانبندی آن در این مراسم از اهمیت ویژه ای برخوردار است. هرچند در فرهنگ های مختلف و رسومی که خانواده ها در مناطق گوناگون دارند، مراسم عروسی دستخوش تغییراتی خواهد شد، اما به هر حال در طول ساعات این مهمانی، زمان و موقعیت های ایده آلی برای عکاسی در حالتهای مختلف وجود دارد. ما در این مطلب آن ها را از ژورنال های معتبر استخراج کرده ایم و این موقعیتها را در غالب یک زمان بندی بررسی خواهیم کرد. بعضی از این زمان ها شاید کمی طولانی به نظر بیایند، اما به خاطر داشته باشید که این مهمانی ممکن است فقط یک بار در زندگی شما اتفاق بیفتد و قابل بازگشت نیست. به یاد داشته باشید که مراسم عروسی تحت یک برنامه ریزی مناسب، به یاد ماندنی تر و زیبا تر خواهد شد. از این رو زمانبندی مناسب جهت عکاسی برای ثبت یک خاطره بیاد ماندنی و زیبا اهمیت زیادی دارد.

عکاسی از حلقه ها، کفشها ، و دیگر متعلقات عروس و داماد

عکاسی از زیورآلات عروس

مدت زمان ایده آل: 30 دقیقه
زمان مناسب عکاسی: صبح
سی دقیقه زمان مناسبی برای عکاسی از جواهرات می باشد. سعی کنید عکسهای زیبایی از لباس ها، حلقه های ازدواج، کفشها و وسایل دیگر داشته باشید، زیرا بسیاری از این وسایل به مرور زمان کهنه و نابود خواهند شد. در نگاه اول شاید شما به این فکر کنید داشتن یک عکس از کفش؟!!! به چه دلیل؟ اما با گذشت زمان خواهید دید که این عکسها از چه ارزشی برخوردار خواهند شد. زمان صبح معمولا در تالار یا محل برگزاری مراسم زمان چندان شلوغی نیست. بنابراین شما می توانید راحت تر از وسایل و مکان های مناسب عکاسی استفاده نمایید.

هنگام آماده شدن

آماده شدن عروس

مدت زمان ایده آل: 60 دقیقه
زمان مناسب عکاسی: صبح یا ساعات ابتدایی بعد از ظهر
قطعا  آماده شدن برای یک همچین مهمانی مهمی، زمانی مناسب و نسبتا طولانی را می طلبد. ثبت خاطرات و اتفاقاتی که در طول این مدت رخ می دهد می تواند لحظاتی شیرین و بیاد ماندنی برای شما به ارمغان بیاورد. در این مدت معمولا تیم عکاسی نزدیک عروس و داماد قرار گرفته و شروع به عکاسی از آن ها و دیگران می کنند. بیاد داشته باشید که احتمالا احساسی ترین و شادترین لحظات در طول این روز همین ساعات است. پس آن را از دست ندهید! همیشه سعی کنید کار عکاسی را با عروس آغاز کرده و زمان باقی مانده را به داماد اختصاص دهید.

عکاسی پرتره (تک نفره)

عکاسی پرتره داماد

مدت زمان ایده آل: 30 دقیقه
زمان مناسب عکاسی: صبح یا ساعات ابتدایی بعد از ظهر
بهترین زمان برای عکاسی پرتره دقیقا وقتی است که کار لباس پوشیدن و آمده شدن عروس و داماد به پایان می رسد. توجه داشته باشید که پرتره ها در این زمان باید جداگانه و تکی باشند و از عکاسی دونفر پرهیز کنید. این زمان به این جهت برای عکاسی پرتره مناسب است که هر دو نفر سرحال هستند و زمان زیادی از این روز سنگین و خسته کننده سپری نشده است. آرایش عروس تازه است و همه چیز هنوز درخشان تر و زیباتر به نظر می رسد. به یاد داشته باشید نور طبیعی که از پنجره های اتاق وارد می شود غالبا منظره زیبایی را خلق می کند. بنابراین فرصت را از دست ندهید!

اولین ملاقات

اولین ملاقات عروس و داماد

مدت زمان ایده آل: 45 تا 60 دقیقه
زمان مناسب عکاسی: صبح یا ساعات ابتدایی بعد از ظهر
مکان ایده آل: محیط باز مانند باغ، لب ساحل
در مدتی حدود 45 تا 60 دقیقه، عروس و داماد به طور سمبلیک ملاقات اول خود را انجام می دهند. این اتفاق معمولا در فضای باز و با قدم زدن و گفتگو و خنده سپری می شود. بهتر است عکاسی با نگاه عروس و داماد به یکدیگر آغاز شده و در ادامه با عکس های دونفره کار را ادامه دهید. توجه داشته باشید که اگر زمان دیگری برای عکاسی دونفره در اختیار ندارید، در همین مدت به اندازه کافی شات های دونفره جمع آوری نمایید.

عکس های مهمانی عروسی

عکس های مهمانی عروسی

مدت زمان ایده آل: 45 تا 60 دقیقه
زمان مناسب عکاسی: زمان مهمانی!
مکان ایده آل: تالار عروسی، لابی، باغ تالار و....
عکاسی از مهمانی عروسی مهمترین بخش ماجراست. در طول این زمان تعداد زیادی عکس گرفته شده و در زمان مونتاژ و ظهور عکس ها ، بهترین آنها انتخاب خواهد شد. در ابتدا با عکس های ساده شروع کنید و در ادامه به عکاسی با دکورهای کلاسیک و نورهای تجملاتی تر بپردازید. در پایان این قسمت از مهمان ها بخواهید که پزهای خلاقانه و مورد علاقه خودشان را در عکسها ثبت کنند. این موضوع تصاویر جالبی را به ارمغان خواهد آورد.

عکاسی از فامیل نزدیک

عکاسی از فامیل نزدیک

مدت زمان ایده آل: 30 تا 45 دقیقه
زمان مناسب عکاسی: اواخر مهمانی
45 دقیقه زمان مناسبی برای عکاسی از فامیل هر دو طرف می باشد. ابتدا از فامیل نزدیک مانند پدر ، مادر و فرزندان شروع کرده و کم کم حلقه را وسیع تر نمایید. می توانید از ابتدا تعداد افراد را محاسبه کرده و آن ها را به گروه های مختلف تقسیم نمایید. بدین صورت می توانید زمان خود را مدیریت کرده و از هرج و مرج و گرفتن عکس های تکراری جلوگیری نمایید. مثلا اگر یک فامیل 30 نفره وجود دارد، آن ها را به ده گروه 3 نفره تقسیم کرده و برای هر گروه سه دقیقه زمان اختصاص دهید.

ثبت سوپرایزها و هدیه

ثبت سوپرایزها و هدیه

مدت زمان ایده آل: 10 تا 15 دقیقه
زمان مناسب عکاسی: قبل از خروج مهمانها
مکان ایده آل: جایگاه هدایا
یکی از رومانتیک ترین فرصتها برای عکاسی همین موقعیت است. یعنی درست زمانی که داماد عروس خود را با یک هدیه غافلگیر می نماید. در این لحظه حتی می توانید از عروس و داماد بخواهید که یک رقص دونفره را هم در عکسها ثبت نمایند.

عکس شبانه دو نفره

عکس شبانه دو نفره

مدت زمان ایده آل: 20 تا 30 دقیقه
زمان مناسب عکاسی: آخرین ساعت مهمانی
مکان ایده آل: فضاهای شهری، پارک، ساحل
بعد از خروج مهمان ها شما می توانید خلاقیت به خرج داده و از زوج برای یک عکاسی شبانه در شهر دعوت نمایید. مثلا اگر مراسم خاصی مانند یک جشن آتش بازی برقرار است، فرصت را از دست ندهید! یا مثلا اگر در شهر محل سکونت مکان خاص و رمانتیکی وجود دارد، از عروس و داماد بخواهید در صورت امکان به آن قسمت بروند. دقت نمایید که از زمان تعیین شده عدول ننمایید، زیرا در این ساعات همه خسته هستند. به خصوص بعد از صرف شام، طولانی کردن کار عکاسی صورت خوشی نخواهد داشت.
در پایان لازم به یادآوری است که مراسم عروسی در هر فرهنگ و مکانی متفاوت می باشد. بنابراین می توان به موارد ذکر شده، موضوعات دیگری را با توجه به رسوم و گرایشات افراد کم یا زیاد کرد. اما این موارد به طور کل اصول مناسبی برای برنامه ربزی عکاسی در یک مهمانی عروسی می باشد.

 دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید