›› مطالب آموزشی ›› عکاسی عروس

11 توصیه مفید برای عکاسی عروس

نویسنده: سپیاتیم | بخش: آموزش عکاسی | تاریخ: چهارشنبه, 9 آبان‍ 1397 | نظرات: 0نظر

مراسم ازدواج یکی از مهمترین رویدادها در زندگی هر فرد می باشد. هر شخص برای مراسم عروسی خود برنامه ریزی کامل می نماید و به تمام جزییات آن فکر می کند. بعد از پایان این مراسم دو نفر بقیه زندگی را به این روز فکر می کنند. بعد از گذشت سال ها تنها چیزی که از آن خاطرات احساسی و لحظات رمانتیک برای هر دو نفر باقی می ماند عکس ها و فیلم های آن است. گذشته از اینکه شما برای هر چه بهتر شدن این عکس ها می توانید یک عکاس حرفه ای را به کار گیرید (که مطمئن ترین راه نیز همین است) اما موارد و نکاتی نیز وجود دارند که مد نظر قرار دادن آنها به هر چه بهتر شدن نتیجه کمک خواهد کرد. در اینجا ما یازده مورد از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد.

ساختن یک مود بورد (Mood board)

مود بورد عروس

برای آگاه شدن از انواع تکنیک ها و روش های عکاسی، دیدن عکس یک ایده مفید می باشد. همینطور برای پیدا کردن یک عکس مناسب با سلیقه شما دیدن عکس های مختلف می تواند به شما ایده های جالبی بدهد. بنابراین شروع به سرچ بر روی اینترنت کنید و به وب سایتهای گوناگون سر بزنید، برای مثال اپلکیشن پین ترست نیز می تواند کمک خوبی باشد. در پایان مجموعه ای از عکس هایی که مورد علاقه تان است یا حتی مورد علاقه تان نیست را در یک پوشه ذخیره کرده و در فرصت مناسب به بازبینی آنها بپردازید. در نهایت نیز شروع به ایده پردازی کنید. این کار باعث آمادگی شما برای روز عروسی خواهد شد.

زمانبدی مناسب برای هر قسمت از عکاسی

عکاسی عروس

یکی از مهمترین عوامل برای روز مهمانی عروسی زمانبندی مناسب برای هر قسمت از آن می باشد. این نکته به قدری پر اهمیت است که در بعضی از مهمانی های عروسی دستیار برنامه ریزی برای زمان استخدام می شود. برای زمان آرایش مو، آرایش صورت، پذیرش و ... یک زمانبندی دقیق و مناسب لازم است. برای این کار برنامه ریزی شما باید تمام این نکات را پوشش دهد.

به حداقل رساندن مکانهای عکاسی

قطعا اگر یک تیم حرفه ای عکاسی را به کار بگیرید در انتخاب لوکیشن به شما کمک خواهد کرد اما مطمئنا تصمیم نهایی با شماست! بنابراین برای حداکثر استفاده از زمان، شروع به کم کردن لوکیشن های عکاسی نمایید. تغییر مکان مرتب از جایی به جای دیگر اولا باعث خستگی در یک همچین روز شلوغی خواهد شد و در ضمن این جابجایی ها خود نیز باعث اتلاف وقت و صرف هزینه بی مورد خواهد بود. یک عکاس حرفه ای تقریبا توانایی عکاسی زیبا از هر مکانی را دارا می باشد. حتی اگر از زمینه صحنه رضایت ندارید، به خلاقیت عکاس خود در فرایند مونتاژ اعتماد نمایید. به عکسهای پایین دقت نمایید. تمامی آنها در یک لوکیشن عکاسی شده اند.

استخدام تیم حرفه ای

بکارگیری تیمهای حرفه ای و با تجربه در یک چنین روز مهمی از اهمیت خاصی برخوردار می باشد. قطعا شما خواهان یک میک آپ آرتیست با تاخیر دو ساعته نیستید، و یا یک عکاس فاقد تجربه عکاسی در مراسم عروسی. بنابراین حتما مدتی قبل با چند تیم مجرب مشورت کرده و گزینه مناسب را انتخاب کنید. کنترل و سرچ بر روی اینترنت و دیدن نظرات دیگران در مورد این تیمها می تواند کمک خوبی باشد.

اختصاص زمان مناسب برای آرایش مو و صورت

آرایش عروس

یکی از مهمترین قسمتهای روز عروسی میک آپ و آرایش مو می باشد. متاسفانه امکان انجام این کار در روز قبل وجود ندارد و از طرفی دیگر این قسمت تاثیر کاملا مستقیم بر روی کیفیت عکسها خواهد داشت. بنابراین حتما مدت زمان مناسب را برای این مرحله در نظر بگیرید.

انتخاب یک دنباله تور بلند

تور عروس

لباس عروس مطمئنا یکی از فاکتورهای بسیار مهم می باشد. انتخاب یک دنباله تور بلند توسط بسیاری از طراحان مد توصیه می شود. این موضوع در عکاسی نیز یک نکته مثبت به حساب می آید، چرا که باعث پر احساس تر شدن عکس های عروس شده و از طرف دیگر به پوشاندن نقص های احتمالی و ناخواسته کمک شایانی می کند. بنابراین در صورت امکان یک تور بلند انتخاب نمایید!

اولین دیدار عروس و داماد

اولین دیدار عروس و داماد

یکی از مهمترین و به یاد ماندنی ترین عکس ها، صحنه اولین دیدار عروس و داماد در مهمانی عروسی است. در این قسمت تمام نگاه ها معطوف به این صحنه خواهد بود و یکی از پر احساس ترین قسمت های این روز به یاد ماندنی همین لحظه می باشد. بنابراین سعی کنید برای این قسمت بهترین برنامه ریزی را کرده و زمان مناسب را به آن اختصاص دهید. ضمنا توجه داشته باشید که بروز دادن احساسات همیشه به معنی گرفتن ژست های خاص و تا حدی عجیب نیست. سعی کنید حس واقعی خود را به طرف مقابل ابراز نمایید، این کار باعث صمیمانه تر شدن و زیباتر به نظر رسیدن عکسها خواهد شد.

برنامه ریزی ساعت هایی که بهترین نور ها وجود دارند

نور عکس عروس

اگر مکان زیبایی در کنار دریا و یا محل زیبای دیگری را رزرو کرده و یا در اختیار دارید، حتما زمانی حدود 40 دقیقه پیش از غروب آفتاب را به عکاسی دو نفره اختصاص دهید. این ساعات را در اصطلاح ساعات طلایی می گویند و در یک چنین فضایی می توان تصاویری بسیار خاص و رمانتیک را ثبت کرد. بنابراین لحظات پیش از غروب آفتاب را از دست ندهید!

اختصاص زمان عکاسی در اتاق رقص

عکاسی د ر اتاق رقص

این دقیقا همان زمانی است که شما ماهها انتظار آن را می کشیده اید! این یک فرصت عالی برای عکاس شماست که تصاویر خلاقانه و خاصی را ثبت کند. این لحظه موقعیتی بسیار مناسب برای ثبت لحظات دو نفره با بگراند دلخواه و بدون مزاحمت مهمان ها می باشد.

ادامه عکس های دونفره

عکس دو نفره

یک آسمان تیره با ستاره هایی درخشان می تواند یک صحنه زیبا از عکسهای دو نفره را برای یک زوج جوان خلق کند. یک جلسه عکاسی دو نفره حدود 20 الی 30 دقیقه به طول می انجامد. یکی از مناسب ترین زمانها برای این کار می تواند بعد از شام باشد.

لحظه خروج و پایان مهمانی

میهمانی

یکی از مناسب ترین فرصتها برای عکس لحظه پایان و خارج شدن از مراسم عروسی می باشد. در این لحظه شما میتوانید مهمان ها را نیز به همکاری دعوت کرده و لحظات زیبایی را به همراه آنها ثبت کنید. لبخند و شادی جمعیت و بدرقه عروس و داماد می تواند ایده بسیار جالبی برای یک حسن ختام به یاد ماندنی و خاطره انگیز باشد.دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید